BESTICKUPPSÄTTNING, 202 delar, silver, K Andersson, 1940-tal. Vikt exkl knivar ca 7400 g. Vikt inkl knivar ca 10700 g.

18 matknivar med ballongskaft och rostfria blad (längd 25,5 cm). 18 matgafflar. 18 matskedar. 18 bordsskedar med ballongskaft och rostfria blad (längd 21,5 cm). 22 bordsgafflar. 18 bordsskedar. 15 smörgåsknivar med ballongskaft och rostfria blad (längd 17,5 cm). 15 smörgåsgafflar. 12 fiskknivar (längd 20 cm). 12 fiskgafflar. 12 ostknivar med ballongskaft. 5 smörknivar med ballongskaft samt 2 smörhundar. 2 såsskedar. 15 kaffeskedar.

Smärre slitage.

Utropspris
35 000 SEK