PLÅTBURK, Aktiebolaget Örebro Kexfabrik, 1900-talets början.

Patinerad och i form av böcker bla Esaias Tegnér. Höjd ca 17. Bredd ca 11. Längd ca 10 cm.

Slitage. Anlöpningar. Färgbortfall.

Utropspris
1 200 SEK