STENFIGURINER 4 st SAMT BENSKULPTUR, mest Grönland.
Stenarbeten föreställande isbjörn, två sälar, figurin av täljsten föreställande eskimå med redskap. Benskulptur med manshuvud, monterad på träsockel. Höjd 5,5-14,5 cm.
Slitage, nagg, smärre sprickor, eskimåfigurinen med avslag.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.