HÖRNSKÅP, sent 1700-/tidigt 1800-tal.

Målat. Svängd form. Dörrar med bakomliggande hyllplan. Bredd 106. Djup 68. Höjd 214 cm. Nyckel finns.

Framtagen målning. Repor och märken.

Utropspris
14 000 SEK