13 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 13 förrättstallrikar, 12 assietter, 2 såssnipor, terrin med lock och fat, kanna, kaffekanna, sockerskål, mjölkkanna, 6 olika serveringsfat.
Slitage, naggar. Flera delar med värmeskador och krackelyr. Terrinen med avbruten lockknopp (saknas).