Teakfanér och svärtat trä. Ovandelar med hyllplan. Nederdel med dörr och lådor. Bakomliggande hylla. Respektive dörrpar med bakomliggande hylla. Mittdel med barinredning. Längd totalt 300 cm. Djup 36 cm. Höjd 165 cm.
Märken. Repor. Slitage. Fläckad skiva.