VÄGGHYLLA, fornordisk stil, 1800-talets slut.

Mörbetsat trä, trekantsformad, skuren dekor i form av flätad dekor, krönande örn och drakhuvuden. Bredd 26-115 djup 13 höjd 79 cm.

Slitage. Lagningar. Dekor med släpp i fog.

Utropspris
2 000 SEK