SKÅLFAT, FAT samt TALLRIKAR, 1 par, tenn, 1800-tal.

Skålfat med hamrad dekor, otydliga stämplar, diameter 36 cm. Fat, Johan Norström, Arboga 1824, diameter 27 cm. 1 par tallrikar, Hans Wicksten, Västerås 1799, diameter 21 cm.

Slitage. Repor och märken. Några bucklor.

Utropspris
2 000 SEK