Förgylld och bronserad. Dekor av medaljong och bladverk. 120 x 52 cm.
Senare glas. Glas i medaljong med spricka. Repor och märken. Ytskikt med några skador.
Påskrift à tergo "Omförgyld 10/4 1890 Lindgrens Co Norrkoping"