CC Hermann, Denmark. Shaker med handtag och pip, nedåt avsmalnande form med dekor
av knäckar, locket krönt av 3 hästhuvud, höjd 29. 12 bägare med knäckar, höjd 7 Rund bricka med profilerad kant, diam 38.
Bruksslitage o repor, brickan med större repa.