SOFFA OCH FÅTÖLJ, Bröderna Andersson, Sverige, 1950/60-tal.

Möjligen valnöt, klädd i blått ylletyg, lösa sittdynor. Längd soffa ca198 cm.

Klädsel med slitage, blekt, enstaka fläckar. Slitage.

Utropspris
4 000 SEK