Josef Ekberg

(Sverige, 1877-1945)
Josef Ekberg
(Sverige, 1877-1945)

URNA med LOCK, flintgods, Josef Ekberg, Gustavsberg.

Grön glasyr. Förgylld dekor med blomsterslingor. Höjd 41 cm.

Slitage. Invändig kantnagg.

Utropspris
2 000 SEK