LJUSSTAKAR, två par, tenn, bland annat Berndt Oskar Santesson, sent 1800-tal respektive 1900-tal.

Ett par med kvadraisk fot, kulfötter, bladstav, höjd 12,5. Ett par med rund fot, höjd 18,5cm.

Bruksslitage. Bucklor. Repor.

Utropspris
2 000 SEK