BORDSLAMPA, "Nesso" och PARAPLYSTÄLL, "Dedalo", Artemide, Italien.
Vit resp svart plast. Bordslampans formgiven av Gruppo Architetti Urbanisti Citta Nouva, höjd c:a 36, diam 52 cm. Paraplystället formgivet av Emma Gismondi Schweinberger. Höjd 33 cm.
Slitage, repor. Lampans skärm lös. Funktion ej kontrollerad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.