TAKLAMPA, "Trama D14", Luciano Balestrini & Paola Longo, Luceplan, Italien, ca2006.

Skärm av polycarbonat, metalldelar av aluminium. Höj och sänkbar. Diameter 64 cm.

Ej funktionstestad. Smärre bruksslitage.

Proveniens

Enligt uppgift inköpt på Nordiska Galleriet.

Utropspris
2 000 SEK