SKÅL samt FAT, Mellanöstern, omkring 1900 samt Bidri-arbete, Indien, 1800-tal.

Skål i förtennad koppar, riklig dekor, diameter 17, höjd 8cm. Fat i bidri-arbete,rik dekor, diameter 17,5cm.

Bruksslitage. Anlöpningar. Bucklor. Sliten förtenning.

Utropspris
2 000 SEK