Allmoge
434651

GOLVUR, allmoge, 1800-talets första hälft.

Målad. Urtavla märkt AAS Mora. Lod, pendel och nyckel medföljer. Nyckel finns.

Repor och märken. Senare målning. Senare krön. Ej funktionstestad. Senare lod.

Utropspris
2 000 SEK