Stel armring, Alton, Falköping 1977. Halsband, Laponia, Finland 1984, längd ca 45 cm. 3 st armband, längd ca 16-19,5 cm. 2 st hängen, längd ca 2,5-3 cm. Kedja, längd ca 50 cm. 6 st broscher (en med blå turmalin), längd ca 3-9 cm. 5 st ringar, st 14,75/46-19/59. Trasigt halsband, kedja, ett örhänge samt två armband medföljer.
Skador på bl a lås. Bristning. Slitage.