Ek, inredd för klädförvaring. Dörrar med handtag i metall. Längd ca 127, bredd ca 55, höjd ca 173 cm.
Dörrar med olika, troligen ej ursprungliga handtag som sitter löst. En dörr har slagit sig och är sned i stängning. Repor, slitage. Nyckel saknas.