KAFFESERVIS, 3 delar, silver C G Hallberg Stockholm 1888. Vikt 590 gr.

Bestående av kanna, sockerskål samt gräddkanna. Bukig med uppsvängd hänkel och pip. Invändig förgyllning. Gravert monogram SB (Scholander Boberg)Höjd 15 cm.

Smärre slitage.

Proveniens

I gåva från Anna Scholander Boberg sedan i arv inom familjen.

Utropspris
5 000 SEK