SPEGEL med KONSOLBORD. Sengustaviansk stil, 1900-talets början.

Förgylld samt bronserad. Kopplade ben med urnformation.
Bord bredd 77 cm, djup 37 cm, höjd 70 cm.
Spegel höjd 130 cm, bredd 66 cm.
Stenskiva (skivans storlek 67x32x3 cm).

Bordet ostadigt, omfattande skador, dekordelar saknas, anlupet spegelglas. Skivan med mindre nagg. Lösa delar.

Utropspris
2 000 SEK