BESTICKDELAR, 22 delar, silver, bla C. G. Hallberg, Stockholm 1956. Total vikt ca 1043 gram.

"Engelsk snäck". Alla ej från samma upplaga. 4 bordsknivar, 4 bordsgafflar, 4 bordsskedar, 4 smörgåsknivar, 3 smörgåsgafflar, 2 teskedar och såsked. Samtliga knivblad i rostfritt stål.

En tesked med betydliga bucklor. Bruksslitage.

Utropspris
3 500 SEK