LJUSKRONA, rokokostil, "Sturehov" ur Ikeas 1700-tals serie. 1990-tal.
Lövformade prismor, glasstavar och margueriter, avslutande klot. Burformad stomme i mässing. Elektrifierad. Fyra ljusarmar för stearinljus. Höjd ca 77cm.
Ej funktionstestad. Bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.