MATGRUPP, 5 delar, rokokostil, 1900-talets andra hälft.

Bord och 4 stolar. Skuren dekor av rocailler. Stolar med genombruten rygg. Lös stoppad sits. Bordets diameter 115. Höjd 75 cm. 3 iläggsskivor. Total längd 256 cm.

Skiva med fläckar. Repor och märken. Smärre färgbortfall. Slitage.

Utropspris
3 000 SEK