SERVISDELAR, 22 st, "Valencia" Ulla Procopé, Arabia 1960/70-tal.

13 assietter, diameter 19,5.
8 tefat, diameter 15 cm.
1 tekopp, höjd 6,5 cm.

Tillverkningsdefekter, slitage. 6 st assietter med märkbara glasyrskador.

Utropspris
100 EUR