TALLRIKAR, 6 st, porslin, Marjatta Tapiola, stämplade MT, Arabia samt numrerade.

Tjurmotiv.
Diameter 30 cm. Numrerade 95/310, 166/310, 176/310, 211/310, 215/310, 300/310.

Knappt märkbart slitage.

Tallrikar från Kiasmas Vänners konstsupé 8.3.2008 då Museet för nutidskonst Kiasmas 10-års jubileum firades.

Utropspris
220 EUR