Förrättstallrikar, 14 st, diameter 20 cm.
Djupa tallrikar, 12 st, diameter 25 cm.
Flata tallrikar, 15 st, diameter 25 cm.
Assietter, 10 st, diameter 17 cm.
Serveringsfat, ovala, 5 st, längd 25-42,5 cm.
Serveringsfat, runt, diameter 33 cm.
Skålar, 2 st, diameter 21 resp 22,5 cm.
Terriner, 2, st, bredd, inkl. hänklar, 25 resp. 27,5 cm.
Såssnipor, 2 st, längd 18 cm
Kanna, höjd 17,5 cm
Smärre bruksslitage, ställvis blekt dekor samt sliten förgyllning.