MATBORD och STOLAR, 4 st, engelsk stil, Gärsnäs, 1900-talets slut.

Mahognyfanerat. Bord med 3 iläggsskivor med sarg à 55 cm. Två kopplade benpar. Längd 201 (tot längd 366), bredd 110, höjd 74 cm. Stolar med betsad rottingrygg, stoppad sits.

Stolar och bord ej ursprungligen sammanhörande. Bruksslitage, repor. Bord och iläggsskivor med repor och slagmärken på sargen.

Utropspris
3 000 SEK