KAFFESERVIS, 9 delar. Porslin. Rörstrand, omkring sekelskiftet 1800/1900. Gustaviansk stil.
Vitglaserad, förgylld dekor av festonger och stavdekorer mm. 5 kaffekoppar på fat, sockerskål med lock och mjölkkanna. Brickans längd 48. Kannans höjd 22 cm.
Smärre bruksslitage, hårsprickor i brickan.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.