GRÄDDKANNA + SOCKERSKÅL, Moskva sent 1800-tal. Vikt 291 g.

Gräddkanna Moskva 1889, stämplad BK. Höjd 13 cm med handtag. Sockerskål Moskva 1899, stämplad AK. Höjd 8,5 cm.

Bruksslitage.

Utropspris
400 EUR