Dokument utställda till Adolf Otto Treffenberg, signerad J Nordenfalk 1828. Signerad Stralsund 1814. 2 st signerade Carl 1870 samt signerad Carl Johan 1829. Kallelser till 1930/1932 samt 1934 års Lagtima Riksdag med Gustaf V signatur. Brev, daterat 1663. Alla med sigill.
Gulnade. Veck. Slitage. Fläckar. Kantskador.