STOLAR, ett par, sengustaviansk provins, tidigt 1800-tal.

Gråmålade. Horisontell ryggbricka på fem svarvade ryggspjälor. Stoppad sits. Svarvade framben.

Renoverade. Slitage. Smärre sprickor. En med förstärkning av järnbeslag mellan sarg och rygg.

Utropspris
2 500 SEK