SPEGEL, senbarock, Busch & Echtler, märkt med Göteborgs hallstämpel, omkring 1700-talets mitt.

Uppsvängt profilerat krön, fanerad med valnöt, fasettslipat glas. Höjd 101 cm.

Sedvanligt slitage, senare glas.

Utropspris
4 000 SEK