FIGURGRUPP, porslin, troligen Ludwigsburg, Tyskland 1900-tal.

Föreställande ett jaktparti med hornblåsande ryttare till häst invid man och kvinna vid fällt hjortdjur. Vitglaserad. Höjd 26,5 cm.

Slitage, nagg, avslag, smärre lagning, bla saknar hjortdjuret sina horn.

Utropspris
1 200 SEK