LINNESKÅP, nyrenässans, 1800-talets senare del.

Fanérat med valnöt och valnötrot. Skuren dekor. Lådor samt paret dörrar med bakomvarande hyllinredning. Längd 130 cm, djup 50 cm, höjd 240 cm. Nyckel finns.

Fanérskador, Skador på nyckel bussningar. Fanérskador. Ytslitage.

Utropspris
3 000 SEK