PARAPLYSTÄLL, Carlo, Sverige, 1900-talets senare hälft.

Cylindrisk form. Klädd i galon, handtag. Mässingsemblem med lejon och enhörning. Etikettmärkt undertill. Höjd 50 cm

Ytslitage. Fläckar. Limrester efter renovering.

Utropspris
1 500 SEK