TESCHATULL, tidigt 1800-tal.

TESCHATULL, tidigt 1800-tal.

Fanerat med mahogny. 2 tedosor och skål. Diamantslipning. Tedosans höjd 13 cm. Schatullets längd 32 cm. Nyckel finns.

Nagg. Smärre fanersprickor. Repor och märken.

Utropspris
2 000 SEK