SKÅLFAT MED HÄNKEL, silver, 2 st. Spanien. 1800-tal. Vikt ca 170 g.

Rund form med hänckel i form av odjur. Botten med infattat mynt. Spanska mynt, bär årtal 1617 samt 1808.

Slitage.

Utropspris
1 800 SEK