Vas i blått glas och silver, Saara Hopea, modell 1404, Notsjö. Höjd 24 cm.
"Pala" (Bit) i ljusgrönt glas, Helena Tynell, Riihimäen Lasi. Höjd 11,5 cm.
"Crassus", klart glas, Timo Sarpaneva, Iittala. Höjd 22 cm.
"Ljung", klart glas med brun dekor, Björn Weckström. Korkeus 18,5 cm.
Skål, Friedl Holzer-Kjellberg. Diameter 12 cm.
Sarpanevas vas med nagg, skålen med avslag. Bruksslitage. Gravyr på vasens silverdel.