BORDSLAMPA, tenn, AB Lundin & Lindberg Metallvarufabrik, Tenn, 1934.

Med hänklar. Floral dekor. Höjd exklusive sockel 35cm.

Bruksslitage. Repor. Minnesgravyr. Möjligen ej ursprungligen bordslampa. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK