Målat trä. Överdel med spröjsade glas, underdel med fyllda speglar. Höjd 174. Bredd ca 95 cm. (Total bredd ca 190 cm).
En dörr med defekt glas. Sprickor. Senare målning. Repor och märken. Slitage.