Puderdosa i silver med emaljerad hölje, lock föreställande segelbåtar. Diameter 6 cm. Dosa emaljerad mässing Lenk Österrike. Längd 8 cm. Flakong emaljerad koppar med dekor av flöjtspelande gosse. Höjd 5,5 cm. Oval dosa i vitmetall, lock med dekor av monogram under krona. Längd 6,5 cm. Rund dosa i silver emaljerat lock. Diameter 3 cm.
Slitage. Flakong och silverdosa med emaljskador.