Scotchgrain med detaljer i gulmetall och läder. Fodrad med rutigt tyg. Invändigt en ficka med dragkedja. Märkt "Mullberry ENGLAND" samt numrerad "942486". Höjd exklusive handtag ca 22 cm, bredd 32 cm.
Bruksslitage.