GLASSERVIS, glas, 87 delar, bl a Monica Bratt, Reijmyre, 1900-tal.

Grön- och blåtonat glas. 7 + 8 + 14 + 14 vinglas, 10 + 7 starkvinsglas, 5 snapsglas, 6 selterglas, 10 + 6 udda glas. 2 olika gröna nyanser, udda glas i olika färger.

Smärre slitage. Några glas med kantnagg.

Utropspris
3 000 SEK