Signerad SG.raal, Orrefors 1918, KB-HW, 538. Knut Bergqvist samt Heinrich Wollman. Orangetonad med dekor i brunt med bladverk. Höjd 10 cm. Diameter 17,5 cm.
2 små nagg på undre fotring.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.