BORDSLAMPA, metall, Triplex lillpendel, Johan Petter Johansson. 1900-talets andra hälft.

Rödlackerad, med ställbar ljusarm. Märkta. Två fästen medföljer separat(även dessa märkta). Ställbar ljusarm med två led. Total längd ca 110 cm.

Slitage, repor och märken. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

56. Berndt Friberg, vaser, 5 st och skål, stengods, Gustavsbergs studio, 1963-66.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK