Rektangulärt bord med dubbla utdragsskivor, svängda ben avslutade i kulklofötter (så kallade claw and ball). 12 stolar med ryggbricka i rotting, stoppad sits klädd i naturfärgat läder, skuren dekor, svängda ben. Ett par snarlika karmstolar med skuren dekor föreställande bland annat blommor, lösa sittdynor samt ryggbrickor i rotting.
Slitage. Rotting med skador. Sitsar med fläckar. Karmstolarnas sittdynor saknar klädsel.