BOK, "A journey from Aleppo to Jerusalem at ester AD 1697" av Maundrell, Oxford 1714.

Illustrerad med bla utvikbara planscher. Helfranskt skinnband.

Slitage, smärre skador på bokbandet, ej genomgången.

Utropspris
2 000 SEK