KOLORERAD LITOGRAFI, Lejon, 1800-talets första hälft.

"Gatt Felis, L", ur: Goldfuss "Naturhistorishcer Atlas", Düsseldorf 1824-43. Bladstorlek 61,7 x 47,4 cm.

Oramad. Fläckar, främst i de övre hörnen. Mindre slitage i bladets marginaler. Vikveck i nedre höger hörn.

Utropspris
2 000 SEK