SAMLING PORSLINSFÖREMÅL, 9 delar, bl a Kanton, Kina, 1800-tal.

2 par vaser, 2 tekannor, lockburk samt vas. Polykrom dekor med figurscener, insekter och bladverk. Höjd 8 - 18 cm. Lockburk, dekor av figur i trädgård, höjd 12 cm.

Nagg. Sprickor. Repor och märken.

Utropspris
4 000 SEK